Uważaj na oszustów – Chrześcijańska Randka

Uważaj na oszustów

Zależy nam na zachowaniu możliwie wysokiego bezpieczeństwa użytkowników serwisu. Wszystkie zgłoszenia są wnikliwie sprawdzane i jeśli tylko zauważymy podejrzane działania jakiegoś użytkownika, jego konto zostaje szybko zablokowane. Zachęcamy do niezwłocznego zgłaszania podejrzanych kont do administracji. Niestety fałszywe konta są plagą serwisów randkowych. Nie jest możliwe wyeliminowanie tego zjawiska w 100%, ale oprócz działania administracji, każdy użytkownik może podjąć pewne działania prewencyjne, które zapewnią mu bezpieczeństwo. Opisaliśmy te dobre praktyki na stronie Zasady bezpieczeństwa.

Poniżej zamieszczamy obszerną wiadomość jaką otrzymaliśmy od Pani Barbary, szczegółowo opisującą sposób działania jednego z oszustów:

Pisałam z panem Scott Tempel, bo za takiego się podawał, miał przyjechać, lecz wtedy pojawiły się jeszcze większe niezgodności w jego słowach. Korespondowałam z nim choćby po to, że gdyby okazał się oszustem, to potrzebuje nawrócenia. Pisał że wylatuje, lecz potem pisał do mnie w porze, w której powinien być w samolocie. Wybrał bardzo odległe lotnisko w Senegalu i zadzwonił stamtąd domagając się bym oddzwoniła. Takie rozmowy są bardzo kosztowne. Potem stworzył historyjkę, że nie może opuścić lotniska, bo domagają się by otworzył bagaż a on tam ma rzeczy wojskowe i bagaż był opatrzony etykietą “nie otwierać ONZ”. Pisał przez kilka dni, że niby tam koczuje, bo ktoś chce pieniędzy na opłacenie bagażu by mógł lecieć do Polski. Zwrócił się do mnie o pieniądze 1100$, potem zmniejszył kwotę do 600$ bo niby sprzedał Rolexa. Nie chciał pomocy ambasady. Podejrzewam, że nie miał pieniędzy na przyjazd i chciał przyjechać na mój koszt, ale robił to dosyć nieudolnie. Lecz mogę się mylić, gdyż mogło mu chodzić o to by kobieta sama poprosiła o adres odbioru gotówki, wtedy nie byłoby przestępstwa.
Niestety nie mam podstaw do zgłoszenia tego do prokuratury, gdyż nie dał mi adresu miejsca odbioru gotówki w Western Union, ja nie pytałam, on nie podał. Nie ma więc dosłownej próby wyłudzenia pieniędzy. Mam tylko informację, że potrzebuje i ile potrzebuje. I pytania czy prześlę, choć nie podał adresu.
Jednak proszę zwrócić uwagę na tego pana, gdyż podejrzewam iż nawiązał znajomość z innymi, albo będzie znów próbował. W pierwszej wiadomości do kobiet wysyła swój adres email, więc nawet po usunięciu go z portalu, ktoś może do niego pisać.
Ja ze swojej strony pisałam mu świadectwa bożej mocy, wspomniałam o związaniu demonicznym i potrzebie uwolnienia. Taki cel sobie przyjęłam, świadczyć o Bogu. Oczywiście on nie pisał o wartościach lecz wciąż “miłość i miłość” i przyślij pieniądze w imię naszej miłości.

×
STWÓRZ KONTO MASZ JUŻ KONTO ?

 
×
ZAPOMNIAŁEŚ SWOICH DANYCH?
×

Idź do góry

W przypadku problemów technicznych proszę o założenie wątku naforum